Edukas Eesti Eitevöte 2020
Teenused

Katusetööd

Eterniitkatused

Tänapäevane  ilma asbestita eterniit on ökopuhas, väga vastupidav ja kauakestev katusematerjal. Asbesttsemendist katus peab tavaliselt vastu kuni 70 aastat ehk peaaegu kolmveerand sajandit, kaotamata oma omadusi.

Pehme katus

Pehmet katust paigaldatakse üha rohkem tänu headele soojus- ja heliisolatsiooninäitajatele ning suurepärastele seene- ning korrosioonivastastele omadustele. Seda valmistatakse  modifitseeritud  bituumeniga töödeldud klaaslehest. Ilmastikukindluse suurendamiseks kaetakse esikülg mineraalgraanulitega

Kivikatus

Katusekive valmistatakse  põletatud savist (keraamiline katusekivi), termoplastkomposiidist, tsemendi-liivasegust (tsemendi-liivakivi) või lubja-liivasegust, mida töödeldakse autoklaavis (silikaatkivi). Kõige levinumat savikivi toodetakse  plastsetest kergsulavatest savidest (vahel lisatakse šamotti).

Katuse profiilplekk

Katuse profiilplekk moodustab märkimisväärse osa hoone pinnast, kujundades hoone välisilmet ja kaitstes alumisi konstruktsioone niiskuse eest. Katuse profiilplekki valides on tähtis lähtuda nii katuse kaldest kui ka hoone üldmuljest.